Irány Bali

Kopi Luwak,a drága mulatság



Két évvel ezelőtt Bali szigetén járva, idegenvezetőnk, Rudi elhozott bennünket egy kávéültetvényre, ahol volt alkalmunk megkóstolni a világ legdrágább kávéját, a kopi luwakot.
 
A kávé születésének története egy meglehetősen bizarr sztori. Ennek a  kávénak a  különlegességét nem az éghajlat, vagy a talaj adja…de nem ám. 
 
Most pedig mindenki jól kapaszkodjon meg, ugyanis ez az ínyencségnek számító kávébab egyenesen egy macskafajta valagából érkezik…nem, ez nem vicc, ez a valóság:)
 
Szóval a kávéfák tetején éldegél egy őslakos macskaféle, a közönséges pálmasodró. Ez a cseppet sem barátságos , szőrös  jószág, inkább úgy néz ki, mint “rókamacska” egy kis patkány beütéssel, egy kicsit sem hasonlít egy cicához.



A híres-neves cibetmacska egy nagy tál kávébab előtt (fotó: google)
Nem snickers…macska kaka (fotó:google)

Nos ez az állatka egy igazi gourmet…nem eszik ám meg minden szemetet. Fantasztikus érzékkel kiválasztja a legérettebb kávészemeket  és megfalatozza. Miután  bekebelezte a legfinomabb  kávébabokat, azok végighaladva az emésztő szervrendszerében fermentálódnak, ez az eljárás adja a különleges ízt ennek a luxuskávénak.
Amikor a cibetmacska fenekéből 36 óra emésztgetés után  előbukkannak a kávészemek, a vállalkozó szellemű egyének összegyűjtik és alaposan megtisztítják az ürüléktől. Ezután megpörkölik és ebből születik a kopi luwak. Hát elég gusztustalanul hangzik, dehát ez van.

Azt hogy erre ki és hogyan jött rá, gyanítom soha nem fogjuk megtudni, de tény, hogy az emberek képesek egy zsák pénzt fizetni, ezért a luxus élményért. Kilója nagyjából 1000-1500 amerikai dollárba kerül. De vigyázat, mint általában mindent, már ezt is hamisítják:O
A kopi luwak élményért már nem kell elutazni Indonéziába, hiszen a nagyobb európai városokban szintén meg lehet vásárolni, egy csészényi körülbelül 10-15 euróba kerül.
 
Az a bizonyos csésze kávé

Tény, hogy nem szeretem a kávét, sohasem szerettem. Viszont Apa rendszeres kávéfogyasztó, ezért gondoltam, hogy meglepem egy csésze kopi luwakkal, hiszen még ő sem kóstolta azelőtt. Gyorsan leperkáltam a 100 ezer indonéz rúpiát (nagyjából 2000 Ft)  érte és ezért a kerek összegért cserébe boldog tulajdonosai lehettünk egyetlen egy csésze luxuskávénak.
Bár nem szeretem a kávét, azért én is tettem egy próbát  és “halált megvető bátorsággal” megkóstoltam. 

 

Egy híres kávé szakértő szerint a kopi luwak íze  finom és lágy. Azok a szerencsések, akik megízlelik hosszú percekig fogják élvezni a kellemes csokoládé ízt a torkuk hátsó részén. Igaz, ami igaz nem vagyok valami kifinomult ezen a téren, de semmi csoki ízt sem fedeztem fel benne, nekem inkább savanyú volt.  Nem igazán tudtam volna különbséget tenni egy csésze otthon lefőtt, normál kávé és a különleges kopi luwak között. Ízlések és pofonok:)


Kopi luwak bakancs listáról kihúzva:)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!